Monety obiegowe – Mennice polskie

mennice polskie

Monety obiegowe, to najczęściej produkowany zasób w mennicy. W Polsce, mamy monety o nominałach: 1 grosz, 2 grosze,5 groszy, 10 groszy, 1 złoty, 2 złote, 5 złotych. A tego rodzaju monety, które są określane mianem obiegowych dość szybko się zużywają. Dlatego na ich miejsce produkowane są nowe. Jako, że monety są prawnym środkiem płatniczym, nie można ich niszczyć samodzielnie. Można je jedynie oddać do Narodowego Banku Polskiego w celu wymiany na nowe.

Dlaczego warto inwestować w monety i sztabki złota ?

gold-is-money
gold is money

Zakup metali szlachetnych takich jak złoto, srebro, rod, platyna czy pallad to ponadczasowa inwestycja, która ze względów ograniczoności surowców, jest znakomitym środkiem na rozwinięcie portfela inwestycyjnego. Czas inflacji już nie jest straszny dla tych, którzy takich surowiec posiadają w swoich zdywersyfikowanych portfelach. W szczególności monety i sztabki złota czy też srebra, od zawsze należą do bezpiecznych metod inwestycyjnych w Polsce i na świecie. Mennice polskie Rosenberg są przygotowane na zakup dużej ilości tych kruszców, także na spokojnie można rozpatrzeć zakup mniejszej lub większej ilości metali szlachetnych, które nie tracą na wartości.

Ważne, że złoto nie może być reprodukowane z wygodą lub pożądaniem, w przeciwieństwie do pieniędzy lub zapasów. Złoto jest skończonym zasobem naturalnym odpornym na inflacyjną politykę finansową. Ten szlachetny metal jest unikalny i pokonał wszystkie kryzysy finansowe, a jego wartość będzie się zwiększać z czasem z powodu ograniczonej dostępności.

Zacznij inwestować w złoto i srebro kupując w Mennicy Polskiej Rosenberg

Mennica-Rosenberg-small-SWISS-plus-zloto
Mennica Polska – złoto, srebro, pallad, platyna

Mennice polskie Rosenberg działające na terenie Polski, to przecież dużo więcej niż zakład zajmujący się obróbką złota i srebra. To wieloletnia tradycja bicia polskiego bilonu, który swoją znaną historią sięga odległych czasów. To marka budząca uznanie pośród wielu znawców i inwestorów w metale szlachetne.

Motto od dziś…

Złoto to pieniądz, wszystko inne to iluzja”

J.P. Morgan, 1919r.

Author: admin