Gazeta praca – jak lokalnie znaleźć ogłoszenia o pracę

Wg badań OBOPu już połowa Polaków korzysta z internetu. Jest on wszechobecny w dużych miastach; w domach, na uczelniach, w centrach handlowych i innych miejscach publicznych. Jednak na wsiach i w małych miejscowościach, nadal wielu mieszkańców z niego nie korzysta. I właśnie Ci, którzy poszukują pracy i nie mając dostępu do internetu mogą skorzystać z ofert wydawnictw drukowanych (takich jak „gazeta praca”). Najwięcej ogłoszeń cotygodniowo redaguje Gazeta Wyborcza w swoim dodatku „Praca”.  Ogłoszenia pojawiają się cyklicznie w każdy poniedziałek i są powielane w internecie.

Poniżej prezentujemy listę gazet z ogłoszeniami o pracę drukowanych w różnych częściach Polski lokalnie oraz te, które są wydawane globalnie. Najbardziej popularne tytuły to:

  • gazeta wyborcza praca – ogólnopolskie ogłoszenia, z regionalnym podziałem, w skrócie GW. Co poniedziałek dodatek tematyczny „Gazeta Praca”. Od kilku lat wydania dostępne również w formie portalu przez internet.
  • gazeta giżycka – rejon mazurski, ogłoszenia z Giżycka wydawana w poniedziałki i czwartki.
  • gazeta współczesnapraca Białystok i okolice w tym Ełk, Ostrołęka, Łomża i Suwałki. Tytuł wydawany od lat, będący lokalnie najstarszą gazetą należącą do Wydawnictwo Prasa Podlaska. Wiadomości o zatrudnieniu również z Bielsk, Czeremcha czy też Grajewo.
  • tygodnik podhalański - pismo ukazujące się na Podhalu, Spiszu, Orawie i Chicago w czwartki, z lokalnymi ogłoszeniami o pracę w Zakopanem
  • gazeta pomorska – dziennik bydgoski, ukazujący się w wielu miastach w tym w Toruniu, Brodnicy, Włocławku, Świeciu, Grudziądzu, Inowrocławiu i Chojnicach. Lokalne ogłoszenia o pracę z Bydgoszczy, okolic i innych miast, np. Aleksandrów Kuj. , Barcin, Ciechocinek, Darłowo dostępna również przez internet jako portel i forum.
  • gazeta lubuska – jedno z największych pism regionalnych

Tak więc źródeł pozyskania informacji o wolnych etatach jest wiele, nie zawsze są one związane tylko z siecią. Ważne jest aby pamiętać, że nie wszyscy pracodawcy publikują swoje oferty pracy tylko w internecie, ale także korzystają z tradycyjnych źródeł pozyskania pracowników.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Artykuły i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Gazeta praca – jak lokalnie znaleźć ogłoszenia o pracę

  1. AdamS pisze:

    Ja znam lepszą metodę szukania pracy. Skuteczną metodą będzie wybór około 20 firm z interesujących nas branż i w odpowiedniej dla nas lokalizacji oraz sprawdzenie, kto ze znajomych, ich znajomych, itd… tam pracuje, a następnie próba bezpośredniego skontaktowania się z tą osobą. Wiele osób posiada teraz rozbudowane profile na portalach społecznościowych, co powinno sprawę ułatwić, gdyż stosunkowo łatwo jest w nich sprawdzić (oraz korzystając z wyszukiwarki internetowej), gdzie pracują znajomi naszych znajomych. Po ustaleniu tych informacji możemy poprosić naszych bezpośrednich znajomych o przedstawienie nas tym osobom. Za: praca5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


sześć − = 2

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>